VVD blij met extra geld voor kleine scholen

0
2908

Op 13 maart kondigde het kabinet aan dat er extra geld komt voor kleine scholen. De VVD in Weststellingwerf is hier zeer tevreden over. Onderwijs-woordvoerder Richard Bos: “in Weststellingwerf hebben we veel kleine scholen met minder dan 145 leerlingen. Hiervoor bestaat al de kleine scholentoeslag. Deze wordt nu verhoogd, bij de kleinste scholen oplopend tot maximaal 20.000 euro per school per jaar. En dat is goed nieuws voor de kinderen en andere bewoners van onze dorpen.

Het is een impuls voor de kwaliteit van het onderwijs op deze scholen. Mogelijk dat kleine scholen hierdoor beter samen kunnen werken of langer zelfstandig open kunnen blijven en dat is goed voor de leefbaarheid in de dorpen.”

De VVD heeft naar aanleiding van dit extra geld vragen gesteld aan de wethouder onderwijs. Over hoe het geld ingezet zal gaan worden en of het beleid van de schoolbesturen die in onze gemeente actief zijn (waaronder Comprix als grootste) ook aangepast wordt.